Shopping Cart

Pomoc

Všeobecné otázky

Smart Wall Paint je k dispozícii v dvoch baleniach, menšie pokryje plochu 2 m2, väčšie až 6 m2.

Pri aplikácii farby na väčšiu plochu, ako je uvedené na balení, môže prísť k zmene vlastností náteru, ktoré ovplyvnia aj jeho ďalšie používanie

Jedna vrstva postačuje. Pred aplikáciou Smart Wall Paint odporúčame na natieraný povrch použiť aj našu základnú farbu (bielu alebo priehľadnú). Pre ďalšie podrobnosti pozri Pracovný postup.

Áno, maliarsky valček je súčasťou každého balenia.

Na väčšinu stien jednoducho vyhladíte povrch použitím brúsneho papiera, ktorý je súčasťou balenia. Pomocou maliarskej pásky oblepíte plochu, ktorú chcete natrieť. Po použití brúsneho papiera odporúčame zotrieť povrch vlhkou handričkou a nechať ho vyschnúť.

Na základe skúseností odporúčame vždy pred aplikáciou Smart Wall Paint použiť aspoň 1 vrstvu našej základnej farby (bielej alebo priehľadnej).

Smart Wall Paint dosahuje najlepšiu funkčnosť na hladkom povrchu. Pokiaľ má stena výraznú štruktúru, je zrnitá alebo veľmi porézna, odporúčame:

 • vyplniť a zarovnať pomocou bežne dostupnej vyrovnávacej hmoty (napr. sadrová omietka),
 • prebrúsiť pre dosiahnutie hladkého povrchu pomocou brúsneho papiera,
 • naniesť základnú farbu,
 • aplikovať Smart Wall Paint.

Na základe skúseností je pred aplikáciou bielej farby Smart Wall Paint nevyhnutné vždy použiť aj vhodnú základnú farbu. (Pozn. – bežný latexový náter nie je vhodný ako základná farba).
Takisto pred aplikáciou priehľadnej farby Smart Wall Paint odporúčame použiť priehľadnú základnú farbu vždy, keď:

 • natierate nové drevo alebo kompozitný materiál (2 vrstvy)
 • natierate nový povrch, ktorý je porézny a nasiakavý, napr. omietka alebo betón (2 vrstvy)
 • natierate nasiakavé povrchy ako sú napríklad tapety (1 vrstva)
 • Povrch musí byť pred natieraním čistý a suchý.
 • Pred použitím dôkladne premiešajte základnú farbu.
 • Na aplikáciu základnej farby používajte jeden z valčekov, ktoré sú súčasťou balenia Smart Wall Paint.
 • Po použití dôkladne vyčistite misku na farbu a nechajte ju vyschnúť.
 • Doba schnutia základnej farby: 2 – 4 hodiny.

Základné farby sú k dispozícii na predaj v našom obchode.

Áno, v prípade používania bielej farby Smart Wall Paint použite bielu magnetickú základnú farbu. Magnetické vlastnosti natretého povrchu budú závisieť od kvality použitej základnej farby.

Áno. Pokiaľ je váš magnetický povrch dobrej kvality, potom aj aplikácia Smart Wall Paint bude bez problémov. Ak farba magnetického povrchu nie je biela, bude potrebné pred aplikáciou Smart Wall Paint použiť bielu základnú farbu na báze vody.

Po zmiešaní oboch zložiek (A a B) sa farba musí použiť do 60 minút.  Pokiaľ ste ju však nezmiešali celú, a dokážete ju zmiešať v správnom pomere, môžete použiť iba časť balenia. Pri ďalšej aplikácii zvyšnej farby je nutné použiť nový valček.

Nie, pri aplikácii je cítiť len veľmi slabý zápach, napriek tomu však odporúčame zabezoečiť vetranie cez okno alebo dvere, aby mohol prúdiť čerstvý vzduch. 
Smart Wall Paint sa môže aplikovať aj v miestnostiach, ktoré sú v prevádzke (kancelárie, domácnosť).

Smart Wall Paint je suchý na dotyk po 5 hodinách od natretia, na plné použitie je pripravený po uplynutí 10 dní od aplikácie.  Ďalších 14 dní chytrý povrch zotierajte každý deň, keďže ešte môže postupne tvrdnúť. 

Nie, nedoporučujeme používanie striekacích pištolí. Farba môže pištoľ poškodiť z dôvodu rýchleho zasychania. 

Chytrá farba je pre toto využitie skvelá. Môže byť aplikovaná priamo na bielu tabuľu bez použitia podkladovej základnej farby. Stačí iba, keď odstránite existujúce škvrny od popisovačov, povrch odmastíte a jemne prebrúsite. V prípade čiernych tabúľ odporúčame očistiť povrch vlhkou handričkou, aby ste odstránili zvyšky kriedy. Potom na tabuľu aplikujte základnú farbu a nakoniec použite popisovateľný chytrý náter.

Magnetická rada

Pokiaľ je povrch magnetického náteru a stierky kvalitný a hladký, potom môžete chytrú náter bez problému použiť. Magnetický povrch je šedý až čierny, preto ho treba pretrieť bielym podkladovým náterom minimálne v 3-4 vrstvách alebo pretrieť disperzným farebným interiérovým náterom.

Nie, magnetická farba a magnetická stierka obsahuje vysokú koncentráciu kovových čiastočiek. Nevytvára tak sama o sebe magnetizujúcu vrstvu, ale je vhodná na pripínanie neodymových magnetov.

Niektoré silnejšie magnety áno, ale odporúčame skôr používať silnejšie neodymové magnety. 

Výsledný odtieň magnetickej farby je tmavo šedý. Magnetická stierka je čierna. Oba produkty môžete prekryť akýmkoľvek interiérovým náterom (alebo naším základným náterom) vami zvoleného odtieňa alebo použiť popisovateľnú chytrú farbu, tapetu alebo samolepiacu fóliu.

Magnetickú farbu je možné nariediť s 5 – 10 % vody. Magnetická stierka sa už neriedi a nesmie dôjsť do styku s vodou ani riedidlami.

Používanie popisovateľného povrchu

AK použijete chytrý popisovateľný náter, tak ten je suchý na dotyk po 5 hodinách a pripravený na písanie za 7-10 dní po aplikácii. Ďalších 14 dní doporučujeme povrch každý deň zotierať. Plnú účinnosť získa po 28 dňoch od aplikácie.

V prípade tapety alebo samolepiaceho filmu, sú tieto pripravené na používanie za cca 24 – 48 hodín od inštalácie.

Odporúčame používať príslušenstvo, ktoré nájdete na našom eshope chytra.sk. Chytrá stena nesmie dôjsť do styku s liehovými fixkami, resp. permanentnými markermi, neodporúčame ani za sucha stierateľné popisovače Centropen, pretože zanechávajú stopu pri mazaní. 

Prvý mesiac od aplikácie odporúčame používať na každodenné mazanie iba mikrovláknovú utierku. Po mesiaci odporúčame stierať plochu čistiacim sprejom. 

Odporúčame používať  čistiace spreje a handričky, ktoré nájdete na našom eshope chytra.sk. Povrch nesmie dôjsť do styku s liehovými a benzínovými čističmi, čistiacimi prostriedkami do domácnosti a ďalšími prostriedkami, ktoré môžu chytrú popisovateľnú stenu poškodiť. Neodporúčame používať čistiace hubky na biele tabule, pretože nedokážu vyčistiť povrch tak dobre, ako mikrovláknová utierka. 

V prípade chytrého popisovateľného náteru povrch obrúste dohladka alebo odstráňte škrabkou a potom naneste klasický náter. Ďalšia možnosť je prestierkovanie.

V prípade tapety postupujte ako pri odstraňovaní klasických tapiet.  

Takéto permanentné písmo môžete prepísať klasickým popisovačom vhodným na chytrú stenu a zotrieť. Pokiaľ aj tak nápis nejde zotrieť, použite náš sprej Pro Cleaner.

Popisovateľná chytrá stena nie je primárne na premietanie určená z toho dôvodu, že výsledný povrch je lesklý (zníženie viditeľnosti projekcie). Pokiaľ chcete na plochu premietať, je možné zvoliť popisovateľnú projekčnú tapetu v matnej verzii, ktorá má rovnaké funkcie ako chytrý náter alebo samolepiaci projekčný film, viac na naše stránke chytra.sk.

Používanie projekčných farieb a inštalácia

Záleží na vašich preferenciách. Môžete použiť valček alebo striekaciu pištoľ. Aplikácia je jednoduchá.

Naše projekčné farby fungujú so všetkými projektormi, vrátane 4K.

Náter obsahuje látky, ktoré majú špeciálne reflektívne vlastnosti. Náter bol vynájdený, aby eliminoval odlesky, ktoré na klasickom nátere vznikajú.

Táto farba nie je popisovateľná. Pokiaľ máte záujem o produkt, ktorý je vhodný na projekciu a zároveň je popisovateľný, tak zvoľte naše matné popisovateľné tapety alebo fólie, ktoré môžu byť aj magnetické.

Gain value je 1,0 pod uhlom 140 stupňov. Hodnota odlesku (gain value) meria odraz/odlesk obrazovky na projekčnej ploche. Číslo reprezentuje pomer svetla, ktoré sa odráža od povrchu, v porovnaní s klasickou tabuľou, ktorá má číslo 1,0. Zvoľte vyšší gain value pre svetlejšie miestnosti s úzkym uhlom pohľadu v malých miestnostiach, napríklad konferenčné miestnosti alebo triedy. Vyhnite sa odleskom a zmenám farieb tým, že neprekročíte gain value 1,3. Zvoľte nižšie gain value, keď chcete vytvoriť domáce kino v tmavších miestnostiach. Šedé projekčné plochy mávajú nižšiu hodnotu odlesku.

Áno, obsahuje dve vrstvy projekčnej farby. Odporúčame ale dokúpiť podkladovú farbu, pokiaľ si nie ste istí kvalitou podkladu.

Nie, nie je permanentná. Môžete ju jednoducho odstrániť tak, že farbu premaľujete inou interiérovou farbou.

Projekčný náter Pro slúži na projekciu obrázkov vo vysokom rozlíšení, ako v pracovnom, tak aj vzdelávacom prostredí. Je určený ako pre interiér tak aj pre exteriér.

Tento produkt je navrhnutý špeciálne na použitie v tmavých miestnostiach a vytvorí veľkú projekčnú plochu pre vaše domáce kino alebo herňu.

0
Váš košík
 • No products in the cart.